تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معاونت پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار کرد:

بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست های راهبردی ( حلقه گفتمان )


بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست های راهبردی (حلقه گفتمان) تحت عنوان «بررسی وضعیت موسیقی در کشور با تاکید بر موسیقی انقلاب» برگزار 'گردید.


در آغاز آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت و از مدعوین و حاضرین در جلسه خوش آمد گویی بعمل آمد. سپس جناب آقای دکتر محمد مهدی سیار با ذکر مقدمه کوتاهی، سوابق و خدمات مدعوین را بیان نمودند و بعد جناب آقای صفایی فرد به تشریح پیشینه موسیقی با موضوع "سیر تاریخی موسیقی ایران، پس از انقلاب اسلامی " پرداختند. و بدنبال آن به بررسی موضوع " سرود به عنوان قالب ابداعی  موسیقی تراز جمهوری اسلامی ایران" اشاره نموده و تاکید کردند، موسیقی اولین هنری بوده که پس از انقلاب اسلامی به استقبال امام خمینی (ره) آمد. 
وی در ادامه توضیحات خود، جریان شناسی و تطورات موسیقی پس از انقلاب اسلامی را مورد بحث قرار داده و ویژگی شاخص " سرود بعنوان موسیقی تراز انقلاب اسلامی " را برشمرده و اشاره نمودند که موسیقی سنتی، در بستر اجتماعی، فعالیت ضعیفی دارد و همین امر موجب شده تا انواع موسیقی های مبتذل ، از این فرصت استفاده کرده و قدرت بیشتری بیابند.
همچنین آسیب شناسی موسیقی، نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدیدها درعرصه موسیقی کشور.... دیگر موضوعاتی بود که در تعامل با شرکت کنندگان جلسه ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مدیر باشگاه موسیقی و ترانه راه، در انتها به مشکلات نهادی مبتلا به موسیقی کشور، سیاست ها و نهادهای متولی موسیقی در کشور اشاره کرد.
كد خبر:34439
منبع خبر:دبیرخانه معاونت پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1394/12/18