تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:

9 دی همایش عاشورایی ملت حسینی ایران بود


دبیر خانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز حماسه 9 دی، بر لزوم تقویت اتحاد میان همه آحاد ملت و مسئولان تاکید کرد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
«انگیزه‌هایى وجود دارد براى فراموش کردن و در طاق نسیان گذاشتن این روزهاى بزرگ و این حوادث بزرگ؛ کار می­کنند و تلاش می­کنند براى اینکه سوابق تعیین‌کننده و عموماً افتخارآمیز براى انقلاب و دوران دفاع مقدّس و امثال اینها، فراموش بشود. نهم دى را هم می­خواهند به فراموشى بسپرند....البتّه موفّق هم نخواهند شد. تا ملّتها زنده‌اند، تا زبان­هاى حق‌گو در کار است، تا دل­ هاى مؤمن داراى انگیزه هستند، نخواهند توانست این را به فراموشى بسپرند؛..» (مقام معظم رهبری «مدظله العالی» - بیانات در دیدار مردم قم، دی 1393)
فتنه 88  حوادث تلخ و گزنده­ای را در تاریخ کشور مجسم می­سازد و تبیین وجوه پیچیده و پیدا و نهان آن می­تواند ایران اسلامی را از شر دسیسه­ شبکه­ های استکبار و صهیونیسم برهاند و پیشروی انقلاب و صیانت از نظام اسلامی را تضمین کند.
امت انقلابی و متدین در نهم دی ماه 88 ، حماسه ­ای جانانه آفریدند و با حضور بی ­نظیر خود، عملیات روانی دشمن را در فضای غبارآلود فتنه، در هم شکستند. در حقیقت چنین روز را می‌توان پاسداری و مراقبت از آرمان‌ و اهداف والای امام راحل، شهدا و نظام مقدس اسلامی دانست. بدون شک، حماسه 9 دی را باید الگویی بس سترگ برای ملت­های دیگر لقب داد. حماسه ملتی که نشان داد هنوز به آرمان­های سیاسی انقلابشان وفادارند و هرگز در زمین دشمن بازی نخواهد خورد.
حماسه 9 دی را باید همایش عاشورائی ملت حسینی ایران نامید. این روز، روح تازه­ای را به درخت تنومند انقلاب اسلامی دمید که با هدف زنده شدن دوباره عاشورا، توسط مردمی با بصیرت، انجام گرفت. آنچه در این حماسه، ابهت کاذب منافقین و فتنه گران را شکست، جلوه و نمودی از مردم سالاری دینی بود که می توان از آن به عنوان سند پیوند مستحکم مردم با عاشورای حسینی یاد نمود.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامی­داشت سالروز حماسه 9 دی، روز تجلی بصیرت و میثاق با ولایت، حمایت و پشتیبانی خود از ولی امر مسلمین و شیعیان ایران و جهان، حضرت آیت العظمی خامنه ­ای (مدظله العالی) اظهار داشته و اعلام می­دارد تا پای جان در بیعت با ایشان ایستاده است. در همین راستا، از مسئولین نظام نیز انتظار دارد تا با درک شرایط حساس کنونی، ضمن وحدت کلام و عدم اظهارنظرهای غیر واقعی، بی­منطق و همچنین به دور از هوچی­گری، در صیانت از دستاوردهای ارزشمند انقلاب که به همت خون شهیدان و تلاش و رنج­های بی مثال جوانان این آب و خاک بدست آمده است، از هیچ کوششی دریغ نکنند.
كد خبر:38739
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/10/11