تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:

لزوم روشنگری پیرامون خطرات و تهدیدات رژیم صهیونیستی برای صلح جهانی


تاکیددبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برشرکت گسترده درراهپیمایی روزجهانی قدس ولزوم روشنگری پیرامون خطرات وتهدیدات رژیم اشغالگرقدس برای صلح وامنیت جهانی


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
روز قدس، روز اسلام است «امام خمینی (ره)»
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که ابتکار جاوید رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران «روز جهانی قدس» نام گرفته را می‌توان بارزترین نماد و نشانه پیام جهانی انقلاب اسلامی یعنی دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم دانست.
ظلم بزرگی که در این 70 سال به ملت فلسطین روا داشته شد و با تأسیس یک دولت جعلی و نامشروع خانه و سرزمین یک ملت از او غصب شد، را باید ننگ بزرگی بر چهره انسانیت دانست و از این منظر و دیدگاه است که امروز همه مدافعان راستین حقوق بشر فارغ از هر وابستگی ملی، مذهبی و... مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی را بر خود فرض می‌دانند و راهپیمایی روز جهانی قدس نیز با توجه به این موضوع تبدیل به همایش جهانی مقابله با اشغالگری و غصب سرزمین ملت فلسطین شده است.
از جانب دیگر رژیم صهیونیستی که در طول دوره حیات نامشروع خود همواره تجاوزگری، جنگ‌طلبی، صدور تروریسم و... را سرلوحه برنامه‌های خود برای تحکیم مبانی نامشروع اشغالگری‌اش قرار داده، در چند سال اخیر با افروختن آتش جنگ‌های فرقه‌ای در منطقه غرب آسیا و حمایت آشکار از گروهک‌های تروریستی و تکفیری تلاش دارد تا آرمان فلسطین به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام را به حاشیه برده و اذهان را از آن منحرف سازد و به همین علت است که اسلحه گروهک‌های تکفیری و تروریستی مدعی خلافت اسلامی؟!! به جای آنکه به سمت رژیم غاصب صهیونیستی نشانه گرفته شود، جبهه مقاومت را هدف گرفته است.
امسال در حالیکه با اتحاد و همبستگی جبهه مقاومت، جریان تکفیر و ترور در عراق و سوریه نفس‌های آخر خود را می‌کشد، روز قدس باید با شکوه و همبستگی بیشتری گرامی داشته شود و همه آحاد امت اسلامی به این نکته توجه داشته باشند که اگر خدای ناخواسته روزی جریان مقاومت در منطقه تضعیف شود و رژیم اشغالگری قدس فرصت اجرای سیاست‌های شوم و توسعه طلبانه خود را پیدا کند، دیگر هیچ کشوری و هیچ ملتی از آتش کینه رژیم صهیونیستی در امان نخواهد بود.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای نهضت جهانی اسلام به ویژه شهدای انتفاضه و مدافع حرم و ابراز ارادت به همه رزمندگان جبهه مقاومت، ضمن تأکید بر لزوم شرکت هر چه با شکوه‌تر در راهپیمایی روز جهانی قدس همه نخبگان و اندیشه‌ورزان جهان اسلام را به روشنگری پیرامون خطرات و تهدیدات رژیم اشغالگر قدس برای صلح و امنیت جهانی فرا می‌خواند.
كد خبر:40168
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1396/03/24