تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مقررات لازم برای جایگاه قانونی كانون‌هاي هماهنگي دانش و صنعت تصويب شده است

مقررات لازم برای جایگاه قانونی كانون‌هاي هماهنگي دانش و صنعت تصويب شده است

دکتر مخبر دزفولی در حاشیه سومين اجلاس سراسري كانون‌هاي هماهنگي دانش و صنعت در گفتگو با خبرنگاران گفت: یکی از بخش‌های مهمی که می‌تواند حلقه مفقوده ارتباط بین دانش و صنعت را برطرف کند کانون‌های هماهنگی است.

وی افزود: این کانون‌ها باید در یک حرکت منسجم و هم‌افزا بتوانند زنجیره ایده تا محصول و محصول تا تولید ثروت را ترسیم و اجرایی کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: خوشبختانه مقررات لازم برای تثبیت جایگاه قانونی كانون‌هاي هماهنگي دانش و صنعت در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و باز هم این آمادگی وجود دارد که عنداللزوم مقررات دیگری هم به تصویب برسد.

رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در پایان نیز گفت: هرکدام از این کانون‌ها در موضوع مربوطه، به‌عنوان یک مرجع علمی برای توسعه استفاده از دانش روز در آن بخش باید جایگاه خود را بیابند.

دکتر سلطانخواه:

کانون‌های هماهنگی صنعت و دانشگاه بیش از پيش مد نظر سیاست‌گذاران قرار گرفته است

دکتر سلطانخواه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هم گفت: کانون‌های هماهنگی صنعت و دانشگاه به‌عنوان یکی از لوازم تحقق اقتصاد مقاومتی برای افزایش بهره‌وری فعالیت‌های اقتصادی و در نتیجه ایجاد ارزش افزوده بیش از پيش مد نظر سیاست‌گذاران قرار گرفته است.

وی افزود: ما باید با توجه به رسالتی که برای انقلاب اسلامی قائل هستیم، غیر از بازار ملی به سوی بازارهای منطقه و بین‌المللی هم نظر داشته باشيم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان ادامه داد: ایجاد زمینه برای فعالیت بخش خصوصی در این حوزه و توجه به صنایع بومی برای تولید و ایجاد ارزش افزوده از سایر برنامه های ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
كد خبر تصويري:538
تاريخ خبر:1391/10/20